Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi

akademia_humanistyczno_ekonW ostatnich latach o szkole bywało głośno głównie z powodu problemów ze skompletowaniem kadry dydaktycznej. Taka sytuacja prowadzi do likwidacji kierunku i niewybrednych opinii ze strony studentów. Co dzisiaj ma do zaoferowania AHE?

Kierunki wartościowe i dojne krowy
Uczelnie prywatne to podmioty stricte komercyjne, ale zmuszone do podnoszenia własnego prestiżu, aby przetrwać na rynku w warunkach niżu demograficznego. Ich szansą są więc silne powiązania z biznesem i kształcenie dostosowane do potrzeb rynkowych. Będzie to tym skuteczniejsze, im bardziej liberalne będą przepisy, dające większą swobodę w układaniu własnych programów. Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w pewnym stopniu stara się dostosowywać ofertę do wymogów stawianych przez pracodawców, posiadając jednocześnie kierunki, na których najzwyczajniej w świecie łatwo można zarobić.

To warto studiować
Jedynym w pełni wartościowym wydaje się być na AHE Wydział Informatyki, Zarządzania i Transportu. Choć i tu warto już na pierwszym – drugim roku szukać nawet bezpłatnych praktyk w renomowanych firmach, w których zdobędziemy praktyczne szlify. Technologie informatyczne w transporcie, logistyka i spedycja oraz transport międzynarodowy wydają się być kierunkami, po ukończeniu których istnieje stosunkowo niewielkie widmo bezrobocia.

Kierunki dla pasjonatów
Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna posiada w swojej ofercie: oklepane kierunki, które można znaleźć niemal w każdej uczelni; kilka wspomnianych wyżej dających realne szanse na dobrą pracę oraz całkiem oryginalne kierunki, które są mało przydatne same w sobie, ale mogą stanowić interesujące uzupełnienie twardych kompetencji. Na ich czoło zdecydowanie wysuwa się kultura popularna, pedagogika tańca oraz artysta scen muzycznych.

Baza dydaktyczna AHE
Uczelnia dysponuje całkiem niezłą infrastrukturą, w tym solidną sekcją sportową z kilkunastoma dyscyplinami. Oferta dodatkowa zawiera także przedszkole z nauką języków obcych, przyuczelnianą podstawówkę oraz liceum, Uniwersytet Trzeciego Wieku, szkoły policealne i szereg kursów. Wśród tych ostatnich specjaliści z branży musieliby ocenić wartość szkoleń informatycznych, gdyż one stanowią tutaj trzon. Póki niż demograficzny nie osiągnął jeszcze szczytowego stadium uczelnia otwiera oddziały zamiejscowe w niemal całej Polsce. Warto bardzo dokładnie przyjrzeć się ofercie AHE i wybrać tylko ten kierunek, który może nas realnie przygotować do konkretnej pracy. Zachęcamy np. do przeglądania licznych forów internetowych, na których wpisy publikują obecni i byli studenci Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Szkoła w dzisiejszej formule, z kilkunastoma oddziałami w kraju, nie ma większych szans na przetrwanie bieżącej dekady.