Skuteczne sposoby na stres

stresDzisiaj słów kilka poświęcę na przedstawienie Wam bardzo ciekawego szkolenia właściwie to treningu wyrabiającego umiejętności radzenia sobie ze stresem i pokonywania go. Życzę miłej lektury. Mam nadzieję że zachęcę Was do skorzystania z tej formy szkolenia.

Stres – sytuacja w której najczęściej czujemy ogromne napięcie, zdenerwowanie oraz często tracimy panowanie i kontrolę nad tym co robimy lub co mamy wykonać. Niejedna osoba na pewno zna ten stan i to uczucie. Aby pokonać stres przede wszystkim powinniśmy posiadać odpowiednią wiedzę na jego temat. Jest to bowiem podstawa wszelkich naszych działań skierowanych na skuteczne poradzenie sobie z sytuacjami stresowymi w pracy oraz w życiu codziennym. Należy dodać że w życiu prywatnym – codziennych czynnościach – dużo łatwiej zwalczyć stres niż w momencie kiedy jesteśmy w pracy.

Do osób, które nie potrafią skutecznie poradzić sobie ze stresem w swojej pracy zawodowej skierowany jest kurs dotyczący SKUTECZNYCH SPOSOBÓW ZWALCZANIA STRESU. Ktoś zapyta po co taki kurs, skoro istnieje milion różnego rodzaju poradników dotyczących tego tematu. Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim dlatego, że na kursie sami na sobie możemy przetestować skuteczność danej metody. Po drugie nic tak nie przekonuje jak właśnie osobiste doświadczenie czy obserwacja czegoś na żywo i realne przekonanie się o skuteczności danego sposobu.

Kurs o jakim mówię został zorganizowany na prośbę osób z mojego ówczesnego zakładu pracy. Odbył się on na zasadzie wyjazdu grupowego do bardzo przyjaznego miejsca – oddalonego od hałasu, codziennych problemów oraz od zgiełku miasta i pracy. Kurs odbywał się na zasadzie ćwiczeń grupowych oraz indywidualnych. Teoria została nam przekazana w postaci materiałów edukacyjnych – każdy otrzymał swój komplet różnego rodzaju poradników oraz broszur a także zestaw ćwiczeń, które może stosować każdy w zaciszu swego domu.

Myślę, że z tego rodzaju kursu może skorzystać naprawdę każdy bez względu na zajmowane stanowisko pracy czy wykonywane czynności domowe. Każdy bowiem pada często ofiarą stresu i dobrze jeśli dowie się w jaki sposób może z nim walczyć.
Dzięki temu szkoleniu poznałam skuteczne ćwiczenia samokontroli emocji, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia medytacyjne oraz wiele wiele innych bardzo ciekawych propozycji. Polecam zdecydowanie każdemu udział w tego rodzaju szkoleniu 🙂